Gorenje pokorilo Poden

Škofja Loka, 4. novembra – Rokometaši Urbanscapa Loke so v 8. krogu lige NLB izgubili proti velenjskemu Gorenju s 23:30 (12:19). Velenjčani so na vročem gostovanju na Gorenjskem osvojili obe točki in se utrdili na tretjem mestu prvenstvene lestvice, za vodilnimi Celjani in Ribničani pa zaostajajo za tri točke. Izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića so sijajno odprli tekmo v dvorani Poden ter si z resno in zavzeto igro že po petih minutah priigrali prednost treh golov (4:1). V prvem polčasu so bili vselej za korak ali dva pred Škofjeločani ter jih zasenčili v vseh prvinah igre, tik pred koncem prve polovice tekme pa so dvakrat povedli za osem golov (18:10 in 19:11).

Gostitelji so v začetku drugega polčasa prepolovili visok primanjkljaj iz prve polovice tekme (17:21), a so nato Velenjčani znova zaigrali zavzeto in dvoboj brez stresnih trenutkov pripeljali do samega konca.

V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Aleks Kavčič s sedmimi goli.

Gorenje bo v prihodnjem krogu, v soboto, 10. novembra, gostilo trebanjski Trimo.