Gorenje pogrnilo doma

Velenje – Rokometaši Gorenja so v 1. krogu lige NLB za prvaka izgubili proti Kopru 2013 s 25:29 (13:11).

Velenjski rokometaši na uvodni tekmi lige za prvaka niso upravičili vloge favorita. Koprčani, ki so imeli v zadnjem času obilo težav (v sredo so prekinili niz petih porazov v vseh tekmovanjih), so jih presenetili na domačem igrišči in se z zmago prebili na tretje mesto.

Koprčani so prvi polčas bolje začeli, si priigrali tudi že tri zadetke prednosti, ko je bilo 6:3, a so jih Velenjčani ujeli še pred koncem polčasa in tudi prišli do dveh golov prednosti. Tudi v drugem polčasu se je nadaljeval izenačen boj, v 48. minuti pa so Koprčani spet povedli (22:21).

V naslednjih minutah so bili gosti z Obale precej boljši, kar potrjuje tudi končnih 29:25 za Koper.