Gorenje ni dovolilo presenečenja

Velenje – Rokometaši velenjskega Gorenja so v 12. krogu lige NLB premagali ormoški Jeruzalem z 32:22 (17:13).

Velenjski rokometaši so po izpadu iz pokala EHF vse sile usmerili v domače prizorišče. Na tekmi v Rdeči dvorani so na kolena položili Ormožane, ki so v prejšnjem krogu priredili prvovrstno presenečenje in v gosteh odščipnili točko drugo uvrščenim Ribničanom.

Varovanci domačega trenerja Zorana Jovičića so takoj prevzeli vajeti igre v svoje roke in po vsega petih minutah igre povedli s 4:1, to prednost pa držali večji del prvega polčasa. V končnici prvega polčasa so zaigrali še bolj udarno in tik pred odhodom na veliki odmor povedli s petimi goli prednosti (17:12). V drugi polovici tekme lepe zaloge v zadetkih niso zapravili, z zbrano in preudarno predstavo so vseskozi imeli nadzor nad srčnimi Prleki, ki so se tako ostali praznih rok v Šaleški dolini. V zmagoviti ekipi, ki se je znova prebila na tretje mesto, je blestel Matic Verdinek, ki je dosegel 13 golov,.

Gorenje bo v prihodnjem krogu gostovalo v Novem mestu. Tekma bo v soboto, 8. decembra.