Gorenje do novih točk

Novo mesto – Rokometaši Gorenja so v 13. krogu lige NLB s 31:27 (11:14) v gosteh premagali Krko. Gorenje je tako prišlo do devete zmage v sezoni in se utrdilo na tretjem mestu. Krka je doživela osmi poraz, petega zapovrstjo, in ostaja na osmem mestu prvenstvene lestvice.

Velenjčani so bili v prvem polčasu ves čas v ospredju, a jim Novomeščani niso dopustili, da bi se preveč oddaljili. Tako so do prve resnejše prednosti prišli šele v zaključku prvega dela, ko so dvakrat povedli s tremi zadetki razlike, toliko so jih odnesli tudi na odmor.

Čeprav so se v drugem polčasu Dolenjci znova približali na zgolj zadetek zaostanka,  je Gorenje spet hitro pobegnilo za štiri zadetke in si tako pred končnico priigralo neulovljivo prednost.