Celjani z zmago iz Velenja

Velenje – Rokometaši Gorenja tudi tokrat niso bili kos rokometašem Celja Pivovarne Laško. Ti so danes zmagali v Rdeči dvorani v Velenju z rezultatom 30:26 (12:12).

22-kratni državni prvaki iz mesta ob Savinji so nazadnje praznih rok proti trikratnim državnim prvakom v Velenju ostali davnega leta 2013, na današnjem medsebojnem obračunu pa so osvojili pomembni točki in prednost pred njimi povečali na osem točk. V tej sezoni le trenutno drugo uvrščeni Ribničani držijo korak s Celjani, po 16 odigranih tekmah njihov zaostanek znaša tri točke.

Velenjčani so sicer tekmo začeli zelo dobro in si v 15. minuti priigrali tri gole prednosti (8:5), vendar je Celjanom uspelo do polčasa izid izenačiti na 12:12, v začetku drugega polčasa pa so dobro igro le nadgradili, v 34. minuti prvič na dvoboju povedli za tri gole (16:13) in potem rezultat ohranjali do konca tekme. Velenjčani so delali preveč napak v ključnih trenutkih dvoboja, da bi lahko tekmo obrnili v svojo korist.

Pri Velenjčanih je Aleks Kavčič dosegel šest, Nikola Špelić in Matic Verdinek pa po pet zadetkov.

Goprenje bo v soboto, 9. februarja, gostovala v Mariboru.