Janja na olimpijske igre

Hačiodžiju – Na svetovnem prvenstvu v športnem plezanju na Japonskem je Janja Garnbret v kvalifikacijah kombinacije osvojila tretje mesto, za tretje odličje na tem prvenstvu se bo potegovala v torek, že danes pa si je zagotovila nastop na olimpijskih igrah Tokio 2020, kamor se žal (še) ni uspelo uvrstiti preostalim slovenskim kombinatorkam – Mii Krampl, Viti Lukan in Lučki Rakovec. Prav tako ni uspelo tudi fantom.

V boju za finale kombinacije in olimpijske kvote je 20 športnih plezalk nastopilo v treh disciplinah – najprej v hitrost, nato si jih čakali štirje balvanski problemi, kot zadnja smer v težavnosti. Zmnožek uvrstitev v vseh disciplinah je določil končno uvrstitev. Slovenska športnoplezalna junakinja Janja Garnbret (112) je bila v hitrosti sedma, na balvanih druga, v težavnosti pa nepričakovano osma, kar je bilo dovolj za skupno tretje mesto.